Én leverandør. Uniformer & sko – hotel, restaurant, service & retail - Kunder i hele Skandinavien -Grønland - Færøerne & Island Læs her  Vi er danske og leverer uniformer til hele skandinavien  - Få et tilbud idag
Indlæser...

Messing MAX hængelås 30mm med 3 nøgler

Vare nr.
59331

Robust messinghængelås med 30 mm kabinet til skabe og udstyr, hvor sikkerhed og overblik er vigtigt i hverdagen. Velegnet til HoReCa og områder med skiftende personale.

  • Massivt messing for høj slidstyrke
  • Stålbøjle sikrer lang levetid
  • Tre identiske nøgler medfølger
  • Passer til standardskabe

Vælg denne lås for enkel nøglehåndtering og holdbarhed i travle miljøer. Vi rådgiver gerne om størrelser og løsninger, hvis I er i tvivl.

44,00 kr. 35,20 kr.

Robust messinghængelås 30 mm

I travle driftsmiljøer kræver det små, pålidelige låse for at holde styr på skabe og udstyr. Denne 30 mm messinghængelås understøtter en sikker og organiseret hverdag – uden forvekslinger eller forsvundne nøgler mellem personalegrupperne.

Kabinettet er fremstillet i massivt messing. Det tåler fugt og daglig brug, hvilket mindsker risikoen for rust. Bøjlen i stål giver ekstra modstandskraft over for brud, så jeres drift fortsætter uden uventede afbrydelser.

  • 30 mm bredde – passer til standardskabe
  • Messing tåler fugtige områder
  • Tre identiske nøgler følger med
  • Robust stålbøjle for lang levetid
  • Hurtig levering direkte fra dansk lager

Låsen egner sig til personaleskabe, trolleybokse og bagagerum. Vi anbefaler at måle låsehullerne, hvis I er i tvivl om størrelsen. Opbevar ekstranøgler centralt, så de altid er tilgængelige ved personaleudskiftning.

Vi hjælper gerne med rådgivning, specialmål eller tilbehør – kontakt os, eller se hele vores udvalg af låse og tilbehør.

Ofte stillede spørgsmål

Her finder I svar på de mest typiske spørgsmål om denne hængelås.

Er låsen rustfri i vådrum?

Messingkabinettet modstår rust ved daglig brug i fugtige områder. Bøjlen i stål kan aftørres for at sikre længst mulig levetid, også hvor der er meget fugt.

Kan vi få ekstra nøgler?

Låsen leveres med tre identiske nøgler. Hvis I mister en nøgle, kan vi hjælpe jer med bestilling af erstatning gennem vores service.

Passer 30 mm til vores metalskabe?

De fleste standardlåsehuller i HoReCa passer til 30 mm kabinetbredde. Hvis I er i tvivl, rådgiver vi gerne telefonisk eller kan aftale opmåling.

Tak for jeres tid – vi hjælper gerne med det næste skridt.

Specifikationer
Brand Imagewear.dk
Produkt Hængelås

No Related Posts