Sort Snickers Softshell jakke ideel til profilering
Softshelljakken giver jeres team et ensartet, professionelt udtryk med fokus på slidstyrke og komfort. Vandafvisende og velegnet til daglig brug i alle sæsoner.
- Strækbar polyester med fleecefor
- Brystlomme til mobil
- Ergonomiske ærmer
- Mulighed for broderi eller transferlogo
God pasform bevares også efter gentagne vaske. Vi rådgiver gerne om størrelser og placering af logo, så jeres løsning matcher behovet.
Softshelljakke klar til jeres logo
Softshelljakken kombinerer vandafvisende ydre med stræk og komfort – hver søm er tænkt til daglig brug og professionel profilering. Ideel for teams, der ønsker ensartet og synligt firmalook året rundt.
Funktioner
- Strækbar softshell i 100 % lamineret polyester, 265 g/m²
- Fleecefor i krop og krave giver varme
- Lynlåslomme på bryst til mobil
- To rummelige sidelommer
- Forbøjede, ergonomiske ærmer
- Størrelser XS-XXXL
Driftsfordele
Materialet bevarer både pasform og farve, selv efter mange vaske. Store profileringsflader giver plads til broderi eller transferlogo med Pantone-match. Jakken kræver minimal vedligehold og er egnet til travle arbejdsdage.
Vi rådgiver om brug af bæredygtige valg og korrekt logoplacering, så jeres team fremstår ensartet. Sammen finder vi en løsning, der matcher jeres leveringsplan og budget – og vi følger op hele vejen.
Få overblik over hele sortimentet af profiltøj, så I kan vælge den rette løsning til jeres medarbejdere.
Ofte stillede spørgsmål
Her besvarer vi de mest almindelige spørgsmål om softshelljakken og profilering.
Hvordan bestiller vi jakken med logo?
I vælger størrelser og antal – herefter laver vi et grafisk oplæg til jeres godkendelse. Når designet er bekræftet, kan vi sætte produktionen i gang og informere om leveringstid.
Tåler stoffet regn og vind til udendørs events?
Det laminerede polyester gør jakken både vandafvisende og vindtæt. Fleeceforet i krop og krave sikrer, at jeres medarbejdere holder varmen i skiftende vejrforhold.
Hvilken størrelse skal vi vælge til et blandet team?
Softshelljakken fås fra XS til XXXL. Vi kan sende prøvesæt eller rådgive om størrelser, så alle får den rette pasform fra dag ét.
| Brand | Snickers workwear |
|---|---|
| Produkt | Jakke |
| Mand/unisex ell. dame | MAND |















