


CHERPA HeRock Varm strikhue - grå melange
HeRock strikhue i grå melange samler jeres team med et enkelt, genkendeligt udtryk til udendørs opgaver. One size dækker hovedomkredse fra 54-60 cm, og den ribstrikkede akryl giver behagelig pasform og god farvebestandighed.
- 100 % akryl for lav vægt og slidstyrke
- Tåler industrivask ved 40 °C
- Nemt at vedligeholde
- Mulighed for logo eller broderi
En pålidelig løsning når I ønsker ensartethed og praktiske detaljer til professionelle teams. Kontakt os for rådgivning om teamprofilering.
Ensartet og praktisk hue til professionelle teams
HeRock strikhue i grå melange er udviklet til driftsansvarlige, der ønsker et genkendeligt, praktisk look til medarbejdere i udendørs service – fra leveranceområder til events og pauser mellem stationer.
Fleksibilitet og pasform
Huen er one size og dækker hovedomkredse fra 54 til 60 cm, så lagerstyring og udlevering forenkles. En ribstrikket konstruktion øger elasticiteten og giver en behagelig pasform til de fleste.
Materialer og holdbarhed
- 100 % akryl: lav vægt, god varme, fnuldrer minimalt
- Bevarer farve og facon efter industrivask (40 °C, farveægthed >4)
- Meget let at vedligeholde
- Lufttørring anbefales – styrker elasticiteten
Huen leveres med fastsyet “WEAR IT, WORK IT”-patch. Vi tilbyder brodering eller Pantone-match af jeres eget logo for optimal profilering. Akrylen sikrer, at farven fremstår ensartet på tværs af hele holdet, også efter gentagen brug i vind og vejr.
Et konsistent teamlook styrker genkendelsen og skaber tryghed ved alle udendørs opgaver – fra levering til kundemøder. Se flere muligheder for ensartet profiltøj hos os.
Ofte stillede spørgsmål
Her besvarer vi de mest almindelige spørgsmål om HeRock strikhue.
Kan vi få eget logo i stedet for standard-patch?
Vi tilbyder både broderi og Pantone-match af jeres eget logo på huen. Vores rådgivere hjælper gerne med metode, placering og valg af tråd, så løsningen matcher jeres profil.
Hvordan klarer huen industrivask?
Huen tåler industrivask ved 40 °C og er testet til farveægthed >4. Akrylen holder form og farve, især hvis huen lufttørres efter vask.
Er én størrelse nok til alle medarbejdere?
One size passer hovedomkreds 54-60 cm, hvilket dækker langt de fleste medarbejdere. Ribstrikken sikrer fleksibel og behagelig pasform.
Kontakt os gerne direkte eller besøg hele vores udvalg af profiltøj for flere muligheder til jeres team.
| Brand | Imagewear.dk |
|---|---|
| Produkt | Hue |
| Mand/unisex ell. dame | UNISEX |
















