Én leverandør. Uniformer & sko – hotel, restaurant, service & retail - Kunder i hele Skandinavien -Grønland - Færøerne & Island Læs her  Vi er danske og leverer uniformer til hele skandinavien  - Få et tilbud idag
Indlæser...

Dame Dame livrem i sort læder

Kun %1 tilbage
Vare nr.
8559.001

Avila-bæltet giver et ensartet og professionelt udtryk til frontpersonale. Den smalle rem i sort, fuldnarvet læder og diskret guldspænde passer til tjenertøj på tværs af teamet.

  • Testet til over 200 bøjninger
  • Justeres nemt med tætplacerede huller
  • Læderet kan aftørres hurtigt
  • Stabil farve ved genbestilling

Ideelt for jer, der ønsker lang levetid og minimalt vedligehold. Bæltet sikrer en ensartet uniformsstandard – også når teamet vokser.

Normalpris 239,00 kr. 191,20 kr. Fra 195,98 kr. 156,78 kr.
12 13 14 15
Str
156,78 kr.
156,78 kr.
156,78 kr.
156,78 kr.
Antal 0
Pris (kr.) 0,00 kr.

Sort bælte til et ensartet og professionelt frontteam

Avila-bæltet skaber et roligt, gennemført udtryk blandt jeres medarbejdere. Den smalle rem i dybsort, fuldnarvet læder glider let gennem bukselinningen og sikrer, at uniformen sidder, som den skal – hele vagten.

Det diskrete guldspænde og de præcise stikninger i kanten giver en elegant finish, der matcher tjenertøj og tjenerskjorter på tværs af front-of-house.

Kvalitetslæderet er garvet til at holde til intensiv brug. Remmen er testet til over 200 bøjninger uden revner. Farven forbliver ensartet også ved genbestilling, så teamet tager sig altid ens ud – uanset udskiftning.

• Tætplacerede huller gør det let at tilpasse størrelsen
• Slank 25 mm rem sikrer ens linje i uniformen
• Nem aftørring med fugtig klud sparer tid i driften
• Stabil genbestilling og EAN-faktura for nem administration
• Færre tilpasninger betyder hurtig omklædning og solidt førstehåndsindtryk

Vi ved, drift kræver pålidelige accessoires: Bæltets pasform og stærke materialer gør det velegnet, når flere medarbejdere deler tilbehør. Se hele vores udvalg af front-of-house tilbehør her.

Materiale og funktion

Bæltet er syet i slidstærkt, fuldnarvet læder. Den smalle silhuet og guldfarvede spænde er valgt for et elegant, men neutralt udtryk i alle størrelser. Det gør Avila ideelt, hvor mange skal dele samme bælte.

Vedligeholdelse og genbestilling

Materialet holder sig pænt med let aftørring efter vagt. Vi har altid varen på lager, så I kan genbestille uden farveforskelle, når teamet vokser.

Ofte stillede spørgsmål

Her finder du korte svar på de typiske spørgsmål.

Passer bæltet til alle medarbejdere?

De mange huller med lille afstand gør, at samme bælte kan justeres mere end 15 cm. Det dækker størstedelen af taljer og minimerer behov for opmåling ved skift af personale.

Hvordan holder læderet til daglig brug?

Læderet er testet til at bøje mere end 200 gange uden at revne. Spændet er udført i robust guldtonet stål, som tåler kontakt med både borde og bakker.

Hvordan skal vi bedst vedligeholde bæltet?

Bæltet kræver kun let aftørring med en fugtig klud. Undgå sæbe og længere tids vand. Så bevares farve og læderets smidighed gennem mange skift.

Specifikationer
Brand Uniform Shoes
Produkt Livrem
Mand/unisex ell. dame DAME

No Related Posts

Vi fandt andre produkter du måske kan lide!