


Ligne Noir kokkeBukser
Ligne Noir kokkebukser giver et ensartet, professionelt udtryk til jeres køkkenteam. Materialet består af 65 % polyester og 35 % bomuld – testet til over 200 industrivask.
- Farve- og pasformsbestandige
- Lige ben, behagelig pasform
- Egnet til daglig brug i varme køkkener
- Mulighed for broderet logo og navn
Velegnet for jer, der ønsker lang levetid og ensartethed på tværs af holdet. Vores rådgivning sikrer nem opmåling og hurtig levering.
Professionelle Ligne Noir kokkebukser
Ligne Noir kokkebukser løser behovet for slidstærk beklædning i hektiske køkkener. Det tidløse pinstripe-design skaber et ensartet, professionelt udtryk på tværs af teamet. Buksen holder stil og praktisk funktion i fokus – klar til daglige serviceopgaver.
Holdbart materiale og farveægte kvalitet
Bukserne er fremstillet i en robust blanding med 65 % polyester og 35 % bomuld. Stoffet tåler over 200 industrivask uden nævneværdigt farvetab. Farve- og pasformsbestandigheden sikrer lang levetid og ensartet udtryk, selv under hyppig brug.
Pasform og detaljer – skræddersyet til travle skift
- Lige ben og afslappet, men veltilpasset pasform.
- Robuste bæltestropper til ekstra støtte.
- Lukning med metalknap og skjult lynlås.
- Designet til at give god bevægelsesfrihed.
- Velegnet til varme, krævende køkkenmiljøer.
Det klassiske snit kombinerer slidstyrke og bevægelighed. Logobroderi og navnetilføjelse understøtter et ensartet udtryk på holdet. Genbestilling og opmåling håndteres effektivt, så nye ansatte let matcher eksisterende arbejdstøj hotel og restaurant.
Bukserne tåler vask ved op til 85 °C for optimal hygiejne. Vi lagerfører størrelser XS til 3XL og tilbyder hurtig levering. Se også vores udvalg af kokkejakker – kontakt os for størrelsesvejledning eller samlet uniformsplan.
Ofte stillede spørgsmål
Her finder I svar på spørgsmål om Ligne Noir kokkebukser:
Tåler bukserne industrivask uden at miste farven?
Ja, stoffet er testet til at holde farve og form efter over 200 industrivask. Det betyder, at bukserne bevarer deres udseende og pasform gennem mange vaske.
Hvordan er størrelsen – skal man gå op eller ned?
Bukserne har en normal, rummelig pasform. De fleste vælger deres sædvanlige størrelse, men vi hjælper gerne med opmåling og vejledning, hvis du er i tvivl.
Kan vi få firmalogo på?
Ja, vi tilbyder broderi af både firmalogo og navn. Kontakt os for rådgivning om placering og udtryk, så jeres visuelle profil fastholdes på hele teamet.
| Brand | Chaud devant |
|---|---|
| Produkt | Kokkebukser |
| Mand/unisex ell. dame | UNISEX |
















