Én leverandør. Uniformer & sko – hotel, restaurant, service & retail - Kunder i hele Skandinavien -Grønland - Færøerne & Island Læs her  Vi er danske og leverer uniformer til hele skandinavien  - Få et tilbud idag
Indlæser...

Chiffon bluse - Sort

Kun %1 tilbage
Vare nr.
6573.1446.010

Sort chiffonbluse udviklet til reception og frontpersonale, hvor ensartethed og lang levetid er vigtig. Passer til daglig brug.

  • 100 % polyesterchiffon
  • Åndbar og hurtigtørrende
  • Antikrøl med minimal vedligehold
  • Velegnet til logo, tørklæde og navneskilt
  • Almen pasform, XS-XXL

En bluse der hjælper teams med at fremstå professionelle – og holder til gentagen brug i travle miljøer.

Fra 412,00 kr. 329,60 kr.
32 34 36 38 40 42 44 46 48
Str
329,60 kr.
329,60 kr.
329,60 kr.
329,60 kr.
329,60 kr.
329,60 kr.
329,60 kr.
329,60 kr.
329,60 kr.
Antal 0
Pris (kr.) 0,00 kr.

Uniform bluse til reception og frontpersonale

Receptionens medarbejdere har brug for ensartede løsninger, der understøtter en rolig og professionel atmosfære. Vores sorte chiffonbluse er udviklet til daglig brug, hvor både komfort og lang levetid er i fokus.

Materiale og komfort

Blusen er lavet af 100 % blød polyesterchiffon. Stoffet er let, åndbart og hurtigtørrende. Den almene pasform giver bevægelsesfrihed og sikrer, at blusen sidder behageligt på tværs af størrelser fra XS til XXL.

  • Langærmet med klassiske manchetter
  • Sort, farveægte chiffon, der holder efter mange vaske
  • Antikrøl-effekt — minimal vedligeholdelse i travle miljøer
  • Mix-&-match med bukser, nederdel eller blazer
  • Velegnet som base for tørklæder, navneskilte og logo

Drift og vedligehold

Vask ved 40 °C og hæng til tørre på bøjle for at bevare look og facon. Stoffet glatter sig ofte selv ud, hvilket minimerer behovet for strygning på travle vagter. Chiffon holder formen og den sorte farve — vagt efter vagt.

Vi hjælper gerne med at tilpasse blusen med Logotryk og broderi af logo, så jeres brand skiller sig tydeligt ud. Blusen kan kombineres med øvrige styles fra vores Tjenertøj. Se hele Reception & Corporate-kategorien for flere muligheder.

Ofte stillede spørgsmål

Her finder I svar på de mest almindelige spørgsmål om chiffonblusen.

Mister chiffon hurtigt farven?

Nej. Den sorte polyesterchiffon er farveægte og designet til at bevare sin dybe nuance, også efter gentagne vaske ved 40 °C og udsættelse for stærkt lys.

Krøller blusen i løbet af dagen?

Materialet har antikrøl-effekt, så blusen bevarer sin glatte overflade. Hænger den på bøjle efter vask eller vagt, retter eventuelle folder sig hurtigt ud.

Kan vi få firmalogo eller navneskilt på?

Ja. Vi tilbyder både broderi og mulighed for montage af logo eller navneskilte. Kontakt os for sparring om jeres ønsker, så finder vi sammen den rette løsning for jeres personale.

Specifikationer
Brand Greiff
Produkt Skjorte
Mand/unisex ell. dame DAME

No Related Posts

Vi fandt andre produkter du måske kan lide!